Header Ads

Atıklar oyuncak olup sergilenecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yürütülen Kardeş Aile projesiyle atıklar oyuncağa dönüşüyor. Çocukların hayal gücü ve el becerileriyle ortaya çıkan eserler, Cuma gününden itibaren “Bir Yokmuş Bir Varmış” temalı sergide görücüye çıkacak.


Atıklar oyuncak olup sergilenecek
IZMIR BUYUKSEHIR BELEDIYESI’NIN KARDES AILE PROJESIYLE ATIKLAR OYUNCAGA DONUSUYOR. COCUKLARIN HAYAL GUCU VE EL BECERILERIYLE ORTAYA CIKAN ESERLER, CUMA GUNUNDEN ITIBAREN “BIR YOKMUS BIR VARMIS” TEMALI SERGIDE GORUCUYE CIKACAK. (FOTO: IZMIR DHA)

İzmir’e göçle gelen ailelerin kente adaptasyonunu hızlandırmayı amaçlayan Kardeş Aile Projesi kapsamında çocuklara çevre bilinci de aşılanıyor. Atıklar’ın geri dönüşüm yoluyla birer oyuncağa dönüşmesini sağlayan eğitim programında, çocuklar aynı zamanda üretmenin ve ekip çalışmasının önemini kavrıyor. Çocukların hayal gücü ve el becerileriyle birbirinden güzel oyuncakların üretildiği projenin sonunda ortaya çıkan eserler, Ege Orman Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin de desteğiyle “Bir Yokmuş Bir Varmışö temalı sergide görücüye çıkacak.


KENTE ADAPTE SÜRECİ KOLAYLAŞIYOR


İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak yürütülen Kardeş Aile projesi, kentte yaşayan her kesimin kentin kullanım alanlarına katılımının arttırılmasını amaçlıyor. İzmir’de yaşayan ve kentin olanaklarından yararlanma konusunda kendine yeterli ve çevresine duyarlı kentli aileler, göçle gelen ailelerle tanışarak kaynaşıyor ve onlara rehberlik ediyor. Böylece hem göçle gelen anne ve babaların hem de çocukların kente adapte süreci daha kolay aşılıyor.


SERGİ AÇILACAK


Çocukları çevreye duyarlı ve bilinçli bir biçimde yetiştiren “Kardeş Aile”ler, her hafta perşembe günü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Cumhuriyet Eğitim Evi’nde hizmet alan 3. ve 4.sınıf öğrencileriyle birlikte üretiyor. Bu imece ortamında, tamamen atık malzemelerle üretilen oyuncaklar, 6 Mayıs Cuma gününden itibaren Tarihi Havagazı Fabrikası’nda sergilenecek.Atıklar oyuncak olup sergilenecek

Hiç yorum yok