Header Ads

BİRİLERİ BİZİ BU YUVADAN SÖKÜP ATAMAZ

MHP’li Koray Aydın, partide hakkında inceleme başlatılmasına ilişkin, “Kırk küsur yıldır bu hareketi büyütmek için omuz omuza verdik, aşımızı, acımızı paylaştık. Hangi karar bu omuzdaşlığa son verebilir? Ne biz isteğimizle bu yuvadan koparız, ne de birileri bizi yuvamızdan söküp atabilir” açıklamasında bulundu.


MHP’li Koray Aydın, partide hakkında inceleme başlatılmasına ilişkin Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Aydın, “Bizi bir araya getiren ruhun dcağı Milliyetçi Hareket Partisi’dir” dediği açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu Ocağı Başbuğumuz ateşlemiştir. Biz bu partide göz açtık, en büyük yol başçı başbuğumuzun yanında bu ocağın harlanması için ateşe can verdik, ülkümüzü dağa taşa nakşettik. 15 yaşında bir CKMP mitinginde başlayan ülkü yolculuğum kesintisiz bu mukaddes ocakta geçti. MHP ana kucağım, baba ocağım oldu. Milliyetçi Hareket Partisi bizim ilk ve son durağımızdır. Gözümüzü burada açtık, Allah’ın izniyle burada kapatacağız! Kırk küsur yıldır bu hareketi büyütmek için omuz omuza verdik, aşımızı, acımızı paylaştık. Hangi karar bu omuzdaşlığa son verebilir? Ne biz isteğimizle bu yuvadan koparız, ne de birileri bizi yuvamızdan söküp atabilir. Koray Aydın’dan böyle bir hareket beklemek ve Koray Aydın’a böyle bir muameleyi reva görmek her şeyden önce ülkücü vicdanları tanımamaktır.”


MHP’yi partinin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş’ten emanet aldıklarını belirten Aydın, “Biz bu partiyi Başbuğumuzdan emanet aldık. Bugüne kadar verdiğim mücadele de onun kutlu emanetine sahip çıkma mücadelesidir. Mücadele bundan sonra da devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın! Bu mücadelede şiarımız Ülkücülük hukukuna zarar vermemek olmuştur. Bundan sonra da bu hukuka zarar vermeden ve demokratik teamüllere uygun bir şekilde mücadelemiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.BİRİLERİ BİZİ BU YUVADAN SÖKÜP ATAMAZ

Hiç yorum yok